Informatieavond “Internationale vrijwilligersprojecten wereldburgerschap”
Als Lodewijk College vinden wij het heel belangrijk leerlingen kansen te geven om zich te ontwikkelen tot echte wereldburgers en toe te rusten op hun toekomst in deze regio of waar dan ook ter wereld. Daarom bieden wij vanaf dit jaar drie unieke projecten aan, waarin de leerling hun horizon kunnen verbreden.
Op donderdag 11 september 2025 organiseren wij een informatieavond waarin de volgende drie projecten worden gepresenteerd.
Klimmen tegen MS (KtMS) (voor bovenbouw vmbo-kb, vmbo-gl/tl, havo en vwo)
Bij dit project halen leerling geld op voor het MS-fonds door zo vaak mogelijk de Mont Ventoux op te wandelen of te fietsen. Deze reis vindt plaats in het Pinksterweekend.
Global exploration: Ghana (voor B4, K4, T4, H4, H5, V4, V5, V6)
In het voortraject van deze wereldburgschapstage verdiepen leerlingen zich alvast in de Ghanese cultuur en halen ze geld op met als hoogtepunt de reis naar Ghana bij de start van de zomer.
Lodewijk Academy: Georgië (voor bovenbouw havo en vwo)
De Lodewijk Academy is er voor bovenbouwleerlingen uit havo en vwo die een extra uitdaging kunnen gebruiken. Zij verbinden zich aan een voortraject waarin zeer interessante lezingen op het programma staan. Het hoogtepunt van de Lodewijk Academy is een reis naar Georgië.
Het programma van de informatieavond op locatie Zeldenrustlaan is als volgt:
- 19.30 uur: Welkom en algemene duiding door de schoolleiding in de bovenaula
- 19.45 uur: Presentatie KtMS in de bovenaula
- 20.00 uur: Keuzesessie:
- Global exploration: Ghana in lokaal D11
- Lodewijk Academy: Georgië in lokaal D12
Als jullie van plan zijn om naar deze informatieavond te komen, dan kunt u zich aanmelden via deze link. We zien jullie graag op donderdag 11 september.
